seo nedir
SEO Nedir ?

İyi bir dijital pazarlama yapmak için seo en önemli çalışma alanlarından biridir. Gelin, SEO çalışmaları ile web sitenizi birlikte organik olarak en üst sıralara çıkaralım. 

Arama Motoru Optimizasyonu 

SEO  -Arama Motoru Optimizasyonu Google üzerinde görünürlüğü artırmak için yapılan bazı çalışmaları ifade eder. Bu içeriklerle, site hızıyla, tema özellikleri veya diğer ayrıntılarla alakalı olan geniş bir konudur. Google algoritmaları belirli aralıklarla değiştiği için web sitelerinin devamlı güncellenmesi ve yeni koşullara uyum sağlaması önem kazanır. Organik listeleme açısından iyi bir yerde duran firmaların tıklanma talepleri genellikle daha yüksektir. Bu organik sonuçlar, doğru bir ücretli reklamla desteklendiğinde daha da başarılı SEO ve internette satış reklam yapmak mümkün olacaktır.

Bir sitede organik açıdan en avantajlı sonuçları almak için SEO çalışmalarının getirilerine uyum sağlanmalıdır. web sitesi optimize edilmiş halde varlığını sürdürürken aslında temelde olması gereken bir durumu da bünyesinde barındırır.

Seo Analizi İle İlerleme Sağlayın

Site İçi seo analizi yaptırarak sitenizi sıralamada yükselten bazı çalışmalar sürdürmüş olursunuz. Bu analiz, sağlıklı ve iyileştirilmiş bir web sitesi için temel çalışmaları anlamına da gelebilir. Yaptıracağınız kapsamlı analiz, hataların düzeltilmesi anlamında büyük avantaj sağlar. aksamaların nereden kaynaklandığını bularak hem anahtar kelimede hem de alt yapı anlamında ciddi bir ilerleme sağlayabilirsiniz.

Seo tarama araçları kullanımı için kendiniz bir çalışma yapabileceğiniz gibi bunun düzenli olarak analizinin yapılması ve çözümlerinin bulunması için seo firmamıza da başvuru yapabilirsiniz. Bağlantı hızı da dahil olmak üzere tüm ayrıntıları değerlendirmeye alınan sitelerde iyileşme oranları yüksektir. İçeriklerdeki yüksek özgünlük gibi detaylar da bu incelemelerdeki kritik konulardandır.

Google Adword Nedir?

AdWords, bilinen en büyük arama motoru olan Google’ın doğal arama sonuçlarında geride kalan internet sitesi sahipleri adına uygulamış olduğu bir açık arttırmalı reklam sistemi`dir.

Bu sistemde, internet siteleri istedikleri kelimelerde Google’ın belirlemiş olduğu reklam alanlarına tıklama başı maliyet sistemi ile yer edinirler.

AdWords sisteminde, her kelimenin açık arttırma sistemi ile edinmiş olduğu bir bedeli vardır. Bu bedel mevcut internet sitesinin kalite puanı ve geçmişi göz önüne alınarak belirlenir.

Ayrıca AdWords reklamları istenildiği takdirde Google’ın çözüm ortağı olarak bilinen AdSense reklamlarının yayınlandığı internet sitelerinde de yayınlanmaktadır.

AdWords reklamları, görselli, videolu ve metin reklam olarak 3 farklı halde verilebilmektedir.

van web ajans
Eski Web Sitenizi 50% İndirimle Yeni Nesil Akıllı Web Sitesi ile Yenileyelim

Yeni Bir İmaj Her Zaman İyidir…

Web Sitem Neden Mobil Uyumlu Olmalı?

Teknoloji hızlı bir şekilde gelişmekte, gelişirken de tüm bilişim altyapısında yenilikler ortaya çıkmaktadır. Bu yenilikleri takip edenler, teknolojinin getirmiş olduğu güzelliklerden faydalanabiliyorlar. Sizde rakiplerinizin önüne geçebilmek için yenilikleri kullanın sektörünüzde fark yaratın.

İstatistiklere göre internet kullanımı %60 oranında, PC’lerden akıllı cep telefonlarına geçmiştir. Günümüzde hemen hemen her kesin elinde bir telefon bulunmaktadır ve insanlar telefonlarından görüşme haricinde internette gezinmektedirler. İnsanlar yolda, tatilde, evde, işte bir konu üzerine araştırma yapmak istediklerinde hemen telefonlarına sarılarak internet sitelerini incelemektedirler. Sizde, sektörünüzdeki %60 lık pazarı kazanmak istiyorsanız web sitenizin mobil uyumlu olması gerekmektedir.
İkinci ve önemli olan noktalardan bir tanesi de,  arama motorları başta Google olmak üzere algoritmalarını bu konu üzerine yenilemişlerdir. Mobil aramalarda öncelikleri mobil uyumlu web sitelerine vermektedirler. Eğer web siteniz mobil uyumlu değilse arama motorlarının sonuçlarında, aranan kelimelerde listelenemezsiniz. Listeleniyorsanız da kısa zaman sonra artık orada olamayacaksınız buda %60 lik bir pazarı kaybediyorsunuz demektir.
Ve son olarak insanlar web sitenize bir şekilde cep telefonları üzerinden geldi,  web siteniz mobil uyumlu olmadığı için, web sitenizde aradıklarını kolayca bulamayacaklar ve başka seçenekler aramak zorunda kalacaklar, mobil uyumlu bir web sitesine sahip olan rakibiniz %60 lik pazarı kullanarak büyümeye devam edecektir. Sizde geç kalmadan mobil uyumlu web sitelerine hemen sahip olun %60 lık pazarı kaçırmayın.

Nasıl Yeniliyorsunuz?

Var olan internet sitenizi, aynı içeriği ile aynı domain ile yeni nesil akılı web içerik sistemleri ile yeniliyoruz ve dinamik bir şekle getiriyoruz. Web siteniz yeni teknolojilere ve gelişmelere ayak uydurabiliyor ve Google dostu bir web sitesi oluyor.
• Web sitenizi tüm içerikleri ile birlikte kopyalarız,
• İçeriklerinizi özgünleştiririz,
• Resimlerinizi düzenleriz,
• Mobil uyumlu web temanızı oluştururuz,
• Türkcell Superonline altyapısında hosting altyapınızı kurarız,
• Domain yönlendirme veya transferinizi yaparız,
• Yeni içerikleriniz varsa ekleriz,
• SEO Optimizasyonunuzu yaparız,
• Sosyal medya sayfalarınızla ilgili destek oluruz
• Web yönetim standartları hakkında danışmanlık desteği veririz
• Desteğe ve eğitime ihtiyacınız olduğu günün her anı yardımcı oluruz.
Sizinle birlikte web sitenizin başarılı olabilmesi için sürekli çaba ve gayret gösteririz ve başarılı, sonuç odaklı, web sitelerine sahip olmanızı sağlarız. Biliyoruz ki insanlar tarafından ziyaret edilen ve beğenilen her web sitesi bizi de aynı oranda başarıya ulaştıracaktır. 

van web tasarım
Neden Responsive ( Mobil Uyumlu ) Web Tasarım

Bir çok şirket responsive yani ekranın boyutuna göre duyarlı tasarımı Google tarafından önerildiği için kullanmakta. Google’ın algoritması yüzünden responsive siteler daha çok göze batmakta. İşte Google’ın neden responsive sevdiğine dair bir kaç sebep Google kullanıcılarına en iyi arama motoru olduğunu kanıtlamak istiyor. Önemli bir nokta bu konuda paylaştığı sitelerin gerektiği kadar güzel olması.

Bu ayrıca işiniz içinde iyi. Ne kadar fazla müşteriyle paylaşılırsa o kadar çok satış trafiğine sahip olacaksınız.

Mobil sitelerde genel hataların riskini azaltıyor!

Ekranın içine sığmama, yavaş açılmak hatta hiç açılmama gibi problemler olabiliyor. Mobil sitelerde çıkan bu problemler responsive tasarımla ortadan kalkmakta. Sektörünüzde müşteri kaybetmekten daha çok uzakta oluryorsunuz bu sayede.

Herhangi bir yönlendirmeye gerek kalmıyor.

Sitenizin girdiğiniz cihaza göre başka urllere yönlendirmiyor bu sayede siteniz daha hızlı açılıyor ve Google arama motoru için ekstra avantaj sağlıyor.

Googlebot sitenizdeyken kaynaklarınızın tasarruf etmesi sağlanıyor!

Ve sonunda, Google responsive tasarımı seviyor çünkü sitenizi gezerken ve indekslerken daha az kaynak çekiyor. Eğer web siteniz tek bir url’ye sahipse, Googlebot sadece tek bir iş yapmak zorunda kalıyor. Eğer masaüstü ve mobil url’leri varsa o zaman o kadar kolay olmuyor.

Yani, responsive tasarımı kullanmamızın genel nedeni sitenizi sayfa sıralamasında daha üstte görmek istemeniz. Eğer Google’da önde çıkmak istiyorsanız ve kullanıcıların iyi bir performans almasını sağlamak istiyorsanız responsive tasarımı yaptırmanız gerekiyor.